
IV Kolacja Charytatywna Serce dla Serc
Dochód z IV Kolacji Charytatywnej „Serce dla Serc” przeznaczony będzie na wsparcie i pomoc dla Kliniki Rehabilitacji Centralnego Szpitala Klinicznego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi ul. Pomorska 251. Klinika ta przyjmuje pacjentów i świadczy usługi w zakresie rehabilitacji po ciężkich urazach, operacjach i udarach, ale również pomaga w leczeniu osób ze stwardnieniem rozsianym i chorobą Parkinsona.
Dzięki ubiegłorocznej Kolacji przekazaliśmy dla Uniwersyteckiego Centrum Pediatrii znajdującego się na ulicy Spornej, kwotę 50000 PLN. Środki te pomogły wyremontować Oddział Rehabilitacji Dziecięcej. Dzięki temu dzieci wymagające rehabilitacji po urazach, operacjach i z porażeniem mózgowym mają znacznie lepsze warunki dalszego leczenia.
Ambasadorzy kolacji:

Robert Janowski
Polski piosenkarz, kompozytor, poeta, aktor, dziennikarz i prezenter telewizyjny i radiowy, lektor, pisarz, wokalista, z wykształcenia lekarz weterynarii. Debiutował na deskach amatorskich teatrów. W latach 80 występował w kilkunastu formacjach rockowych, między innymi Oddział Zamknięty. Przez osiem lat grał w musicalu Metro Janusza Józefowicza i Janusza Stokłosy, co przyniosło mu ogólnopolski rozgłos. Ze spektaklem wystąpił na Broadwayu. Śpiewał w oratorium Świętokrzyska Golgota Zbigniewa Książka i Piotra Rubika. Wydał kilka albumów między innymi: „Co mogę dać”, „Powietrze”, „Nieważkość”, „Najpiękniejsze melodie”. W 2010 roku album „Song.pl” uzyskał status platynowej płyty.
W latach 1997–2018 prowadzący teleturniej „Jaka to melodia?” . za co został trzykrotnie wyróżniony nagrodą Telekamery, a w roku 2009 odebrał Złotą Telekamerę. Od 2019 prowadzi teleturniej Gra muzyka.
Jest dwukrotnym laureatem Wiktora. Napisał i wydał dwie książki: „Muzyka mojego życia” i „Przypadki. Robert Janowski”, a także kilka tomików poezji.

Piotr Pustelnik
Doktor inżynierii chemicznej, alpinista i himalaista. Twórca projektu „Trzy Korony”. Jako trzeci z polskich himalaistów i dwudziesty na świecie zdobył wszystkie 14 szczytów liczących powyżej 8000 m n.p.m. ten wielki sukces zakończył wejściem na Annapurnę. Za ten niesamowity wyczyn w 2011 roku został wyróżniony nagrodą „Super Kolosa 2010”. Jest również laureatem nagrody Explorera, która przyznawana jest wybitnym jednostkom w dziedzinie eksploracji. W maju 2016 roku został prezesem Polskiego Związku Alpinizmu.

Maciej Pol
Twórca Teatru Magii, laureat wielu międzynarodowych festiwali sztuki iluzji. Styl tworzonych przez niego widowisk, zachwyca publiczność renomowanych scen całego świata, min. Casablanki, Paryża, Wiednia, Chicago, Moskwy czy Drezna. Jego nowoczesne, niepowtarzalne kreacje i oryginalne aranżacje przenoszą widza w świat pełen czarów i niezwykłych tajemnic.
Maciej Pol wystąpił w ponad 350 programach telewizyjnych w 13 stacjach TV na świecie. Prezentował swoją sztukę m.in. w widowiskach telewizyjnych – Koncert Marzeń, Fronczewski Zaprasza, Magiczny Alfabet Wspomnień Jerzego Gruzy, Gwiazdy i Gwiazdki Na Gwiazdkę, Teleferie Lato z Czarodziejem, Fabryka Śmiechu, Muzyczne Historie Miłosne, Kabaretowe Klub Dwójki, Dzięki Bogu już weekend. Jest konsultantem i autorem Efektów Iluzjonistycznych na festiwalach piosenki min. w Opolu i Sopocie.
Współpracuje z wieloma scenami teatralnymi w całej Polsce.

Monika Kuszyńska
Piosenkarka i autorka tekstów, w latach 2000–2010 wokalistka zespołu Varius Manx. Jej debiutancki album, zatytułowany „Eta”, był siódmym w dorobku zespołu, uhonorowanego brylantową płytą. W roku 2002. Zespół został laureatem Grand Prix Festiwalu Krajów Nadbałtyckich.
Świetnie rozwijającą się karierę artystyczną wokalistki przerwał w 2006 r. tragiczny wypadek samochodowy, w wyniku którego pozostaje częściowo sparaliżowana i do dziś porusza się na wózku. Nie poddała się jednak zwątpieniu i bezsilnej bierności. Nadal tworzy i śpiewa.
W 2013 Monika została odznaczona przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Bronisława Komorowskiego, Złotym Krzyżem Zasługi.
W 2015 r. reprezentowała Polskę na 60 Konkursie Piosenki Eurowizji w Wiedniu.
Na 52. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu odebrała nagrodę dla „SuperArtysty bez granic” i wykonała utwór „Obudź się i żyj” .
Do największych przebojów, wylansowanych przez Monikę Kuszyńską należą: „Nowa rodzę się”, Moje Eldorado”, „Maj”, „Bezimienna”, “In the name of love”, ”Ocaleni”.

Izabella Żebrowska
Magister sztuki, absolwent Akademii Muzycznej w Łodzi oraz podyplomowych studiów w zakresie prawa finansowego i gospodarczego na Uniwersytecie Łódzkim. Podróżnik, artysta muzyk, animator kultury, manager branży muzycznej, entertainer.
Od 2000 roku występuje solo lub ze swoją orkiestrą w Europie i Ameryce Północnej. Tworzy multimedialne spektakle. Przedstawia muzykę polskich kompozytorów, oraz największe hity muzyki światowej. Kreuje wizerunek polskiej kultury oraz szerzy wiedzę o polskiej muzyce poza granicami kraju.
Współpracuje z wieloma Fundacjami przy organizowaniu projektów charytatywnych.
Częste związki z problematyką medyczną wynikają m.in. z wychowania w wielopokoleniowej rodzinie lekarskiej. Izabella Żebrowska jest córką prof. Andrzeja Żebrowskiego, wybitnego łódzkiego kardiologa, który był pionierem elektrostymulacji serca.
Symbioza muzyki i medycyny jest ważnym elementem życia zawodowego i prywatnego Izabelli Żebrowskiej.

Magdalena Michalak
Dziennikarka, prezenterka telewizyjna oraz aktorka.
Zagrała m.in. w serialu telewizyjnym „Pogranicze w ogniu” oraz epizodyczne role w filmach, np. „Kariera Nikosia Dyzmy”
Aktorstwo porzuciła dla telewizji, z którą związana była przez 26 lat. W latach 1993–2019 pracowała w Telewizji Łódź, gdzie zadebiutowała jako prowadząca poranny program Dzień Dobry, a następnie Łódzkie Wiadomości Dnia, które prowadziła do czasu odejścia z TVP w 2019. Pojawiała się również na ekranie ogólnopolskim jako prowadząca Monitor Wiadomości. Od 1999 prowadziła relacje z obrad Senatu RP.
Zaangażowana w coroczną kwestę na rzecz Starego Cmentarza w Łodzi.

Iza Połońska
Wokalistka, kameralistka śpiewająca w różnych stylach od klasyki po piosenkę aktorską i jazz. Doktor sztuk muzycznych. Absolwentka Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej w Łodzi (dyplom w klasie prof. Beaty Zawadzkiej-Kłos) oraz Mistrzowskich Podyplomowych Studiów Wokalnych we wrocławskiej Akademii Muzycznej w klasie prof. Christiana Elssnera. Uczestniczyła w kursach w Monaco i Hamburgu.
Koncertowała w całej Europie m.in Francji, Belgii, Austrii, Hiszpanii, Niemczech i we Włoszech.
W jej dorobku artystycznym szczególne miejsce zajmuje współpraca (jeszcze podczas studiów) z łódzkim kompozytorem Piotrem Hertlem.

Aleksandra Urbańczyk-Olejarczyk
Pływaczka. Rekordzistka i mistrzyni Polski, medalistka mistrzostw świata i mistrzostw Europy na krótkim basenie. Najważniejsze osiągnięcia
Mistrzostwa Świata na basenie 25-metrowym:
• Stambuł 2012 – 3 miejsce
Mistrzostwa Europy na basenie 25-metrowym:
• Wiedeń 2004 – 1 miejsce (100 m stylem zmiennym) oraz 2. miejsce (200 m stylem zmiennym)
• Triest 2005 – 2 miejsce (200 m stylem zmiennym)
• Debreczyn 2007 – 2 miejsce (100 m stylem zmiennym)
• Herning 2013 i Netanya 2015 – 2 miejsce (50 m stylem grzbietowym)
W 2017 roku została Honorową Obywatelką Łodzi
Patronat honorowy:


Partnerzy:

Adam Wieczorek
Absolwent Uniwersytetu Łódzkiego, Uniwersytetu Warszawskiego, Szkoły Głównej Handlowej oraz Uniwersytetu Medycznego. Od 2010 roku jako radny Rady Miejskiej w Łodzi zaangażowany był w tematy związane z reformą miejskich podmiotów leczniczych którą kontynuował od 2014 roku jako przewodniczący Komisji Zdrowia i Opieki Społecznej.
Od 2018 roku pełni funkcję Wiceprezydenta Miasta Łodzi odpowiedzialnego za zadania związane z ochroną zdrowia mieszkańców, zabezpieczeniem potrzeb osób niepełnosprawnych, pomocą społeczną i świadczeniami rodzinnymi, współpracę z organizacjami poza rządowymi i jednostkami pomocniczymi oraz ochronę środowiska naturalnego.

Piotr Rogósz
Przez wiele lat związany z łódzkimi komercyjnymi rozgłośniami radiowymi jak radio Classic czy
Radio Pogoda. Posiada 20 letnie doświadczenie w pracy konferansjera. Wyróżnia go wyjątkowy
kontakt z publicznością, poczucie humoru, wyczucie sytuacji i umiejętność kreatywnego
prowadzenia wydarzeń artystycznych. Pracował dla największych firm i koncernów prowadząc
wielkie gale, koncerty, plebiscyty, a także imprezy plenerowe, klubowe czy szkolenia.

Wojciech Goździewicz
Najbardziej utytułowany łodzianin startujący w Driftingowych Mistrzostwach Polski oraz Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski. W polskiej lidze driftingowej startuje od 2008 roku. Driftingowy V-ce Mistrz Polski z 2016 i 2017 roku, oraz wraz z pilotem Joanną Madej Rajdowy V-ce Mistrz Polski w 2019 roku.
Na swoim koncie posiada również wiele zwycięstw w zawodach zagranicznych w tym również w randze Driftingowych Mistrzostw Europy. Oprócz posiadanych licencji driftingowej i rajdowej umożliwiających starty na całym świecie w zawodach rangi mistrzowskiej, jest również licencjonowanym sędzią sportu samochodowego i instruktorem sportowej jazdy. Założyciel własnej ligi driftingowej Drift Competition, która od 5 lat organizuje zawody na terenie województwa łódzkiego.
Sponsorzy:













































Dary od osób fizycznych:
Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki
Artur Leśniak
Andrzej Furman
Tomasz Jagiełło
Joanna i Jerzy Niedzielscy