Image Alt

Bieżąca działalność

   Bieżąca działalność

2018

 • W kwietniu i we wrześniu odbyły się uroczyste spotkania dla pracowników Centralnego Szpitala Klinicznego z okazji Międzynarodowego Dnia Pielęgniarek oraz Dnia Ratownictwa
  Medycznego, mające na celu integrację tego środowiska, oraz docenienie tych pracowników medycznych, których praca jest bardzo trudna i niewdzięczna.
 • W dniu 01 września zorganizowaliśmy Piknik dla dzieci, aktualnych i byłych pacjentów szpitala przy ulicy Spornej, ich rodziców i opiekunów oraz personelu medycznego. W trakcie
  Pikniku dzieci mogły uczestniczyć w przygotowanych konkursach, zabawach, pokazach. Odbył się również Koncert Majki Jeżowskiej, występy Macieja Pola i zatańczył Zespół Pędziwiatry. Udało nam się dać dzieciom dużo radości i uśmiechu, tak potrzebnego w dochodzeniu do zdrowia.
 • W dniu 16 września przygotowaliśmy wyjątkowy plenerowy koncert przed Szpitalem przy ulicy Czechosłowackiej. Założeniem było odwiedzenie pacjentów w szpitalu, w miejscu gdzie czują się często zagubieni w swojej chorobie, powiedzenie im, że pamiętamy, wspieramy i pomagamy. Chcieliśmy też przesłać pozdrowienie i dobre emocje dla personelu medycznego. W spotkaniu uczestniczyły również odwiedzające pacjentów rodziny . Do udziału w wydarzeniu zostały zaproszone pielęgniarki z Centralnego Szpitala Klinicznego,
  które wykonywały profilaktyczne badania krwi na zawartość cukru, mierzyły ciśnienie, oraz poziom tkanki tłuszczowej. Zaproszone dietetyczki udzielały porad żywieniowych, a Ośrodek Badania Szpiku, rejestrował chętnych dawców. W Koncercie wystąpili: Anna Cymermman i Zespoł An Drea E Karina. Wszyscy chętni mogli pod kierownictwem Jakuba Kani, uczyć się tańczyć tango argentyńskie.
 • 13 października 2018r. uczczony został Dzień Ratownictwa Medycznego wszyscy ratownicy otrzymali wraz z życzeniami drobne upominki.
 • W dniu 05 listopada br Fundacja podpisała porozumienie z Lions Club Łódź i Szpitalem CSK UM w ramach którego zostaną przebadane i leczone w poradniach szpitalnych dzieci z
  łódzkich Domów Dziecka. Wzajemna współpraca będzie gwarantowała możliwość pozyskania środków na ten cel.
 • W dniu 10 listopada w porozumieniu z Centrum Handlowym Sukcesja przeprowadziliśmy akcję promującą zdrowy tryb życia. Na zaproszenie Fundacji, kardiolog dr. J.Krekora, przedstawił zgromadzonym klientom Sukcesji, przyczyny powstawania nadciśnienia tętniczego, wyjaśnił jak zapobiegać udarom, jakie badania wykonywać we własnym zakresie, aby nie dopuścić do rozwoju choroby. Zaprosiliśmy również Ośrodek Badania Szpiku. Dr Anna Piłat wygłosiła wykład na temat pomocy jaką możemy udzielić innym, rejestrując się w bazie danych dawców szpiku. Każdy chętny klient Sukcesji mógł podejść do przygotowanego stanowiska, oddać krew i zarejestrować się w bazie danych dawców szpiku.
 • Dnia 24 listopada 2018r. odbyła się zorganizowana przez Fundację, III Kolacja Charytatywna „SERCE dla SERC” , której celem było pozyskanie środków na remont
  Oddziału Rehabilitacji Dziecięcej Centralnego Szpitala Klinicznego – Uniwersyteckiego Centrum Pediatrii im. M. Konopnickiej ul. Sporna 36/50 w Łodzi.
  Dziękujemy serdecznie za zaangażowanie i przybycie licznego grona uczestników, którzy z zachwytem mogli podziwiać wystawę najnowszych prac – kolekcja BODYART Arkadiusza Branickiego. Świetną zabawę zapewnili nam Zespół Czerwone Gitary, Big Band Fabryka Wełny Pabianice. Bardzo dziękujemy również wyjątkowym gościom naszej kolacji, za to, że przyłączyli się do naszego celu: Jacek Kawalec i Jakub Kania.
 • W dniu 06 grudnia – dzieci – pacjenci Centralnego Szpitala Klinicznego zostały obdarowane upominkami dzięki ofiarności sponsorów i darczyńców.

2019

 • 28 lutego 2019r. w tzw „tłusty czwartek” zamiast tradycyjnymi pączkami Fundacja obdarowała wszystkich pacjentów szpitala dietetycznymi ciasteczkami Fig Bar, które udało się pozyskać od Firmy HUDSON NAS.
 • 16 marca 2019 Fundacja wspólnie z Klinika Kardiologii CSK UM w Łodzi kierowana przez prof. dr hab. n. med. Jarosława Drożdża  w Centrum Kliniczno-Dydaktycznym Centralnego Szpitala Klinicznego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi ul. Pomorska 251- Aula 1000  zorganizowała Konferencję Konsultantów- Kardiologia 2019.
  Wykładowcy : prof. Jarosław Drożdż, prof. Michał Krejca, prof. Jerzy Krzysztof Wranicz, dr Jan Krekora, wykładowcy przedstawili najnowsze osiągnięcia ze swoich dziedzin. W konferencji uczestniczyli specjaliści z dziedziny kardiologii, lekarze, studenci.
 • 22 marca 2019 Fundacja wspólnie z Kliniką Kardiologii i Reumatologii Dziecięcej UM w Łodzi zorganizowała I Ogólnopolską Konferencja z okazji Światowego Dnia Chorób Reumatycznych u Dzieci. Poza wykładami lekarzy z naszej kliniki, udział wzięli również zaproszeni goście specjaliści: prof. Violetta Opoka-Winiarska z Lublina, prof. Zbigniew Żuber z Krakowa, prof. Włodzimierz Samborski z Poznania. O swoich chorobach i dolegliwościach opowiedziały także dzieci i młodzież, byli pacjenci Kliniki Kardiologii i Reumatologii Dziecięcej UM w Łodzi. Dzieci z chorobami reumatycznymi prezentowały również swoje talenty aktorskie, malarskie, artystyczne. Słuchaczami byli specjaliści z dziedziny reumatologii, lekarze, studenci, pacjenci i ich rodziny.
 • 14 kwietnia 2019 r. z okazji Świąt Wielkanocnych, Fundacja wspólnie z Lions Club Łódź, przygotowała koncert dla pacjentów, personelu medycznego oraz wszystkich, którzy wspierają Fundację. Koncert odbył się w Centralnym Szpitalu Klinicznym ul Pomorska 251 w Auli Zachodniej. Nasi artyści to szwedzki zespół Lennarta Sandberga. Lennart Sandberg jest członkiem szwedzkiego Lions Club i w ramach tej organizacji pomaga również polskim szpitalom. Wszyscy uczestnicy otrzymali drobne upominki wielkanocne.

 

Pozyskane darowizny pieniężne będą wykorzystane:
1. Na leczenie, systematycznie badanych dzieci z Domu Dziecka np. finansowanie aparatów ortodontycznych
2. Przygotowanie poczekalni rehabilitacyjnej w Szpitalu na ul. Spornej